DAWID OGRODNIK DOŁĄCZYŁ DO ZESPOŁU TR WARSZAWA

Do zespołu TR Warszawa dołączył Dawid Ogrodnik. W TR stworzył postać Łukasza w spektaklu „Nietoperz” w reżyserii Kornéla Mundruczó.

Aktor dał się poznać szerszej publiczności rolami m.in. w filmach "Jesteś Bogiem" oraz "Chce się żyć", laureata tegorocznego 37. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Montrealu. Obraz Macieja Pieprzycy zdobył również Nagrodę Jury Ekumenicznego i Nagrodę Publiczności. Festiwal zaliczany jest do najważniejszych na świecie imprez poświęconych kinematografii, trwał od 22 sierpnia do 2 września. Do polskich kin film wejdzie 11 października.

Dawid Ogrodnik ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Debiutował w „Klubie Polskim” w reżyserii Pawła Miśkiewicza w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Zagrał także w spektaklach Mai Kleczewskiej „Babel 2” (PWST), „Bracia i siostry” (Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu) oraz u Michała Borczucha w „Brand miasto wybrani” (Stary Teatr w Krakowie). W TR Warszawa stworzył postać Łukasza w spektaklu „Nietoperz” w reżyserii Kornéla Mundruczó .

Do jego dorobku filmowego należą role w „Ciszy” Sławomira Pstrąga, „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy oraz „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida. Za ten ostatni film otrzymał wyróżnienie podczas 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w kategorii drugoplanowa rola męska (2012).

Jest także laureatem nagrody aktorskiej za rolę w przedstawieniu „Babel 2" na 29. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2011), wyróżnienia „Rookie Roku” przyznawanego przez magazyn „Aktivist" (2012) oraz wyróżnienia za rolę w przedstawieniu „Bezdech" na XIII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry" w Sopocie (2013).