GRZEGORZ JARZYNA ODZNACZONY PRZEZ PREZYDENTA KOMOROWSKIEGO

GRZEGORZ JARZYNA ZOSTAŁ ODZNACZONY PRZEZ PREZYDENTA BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI. UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA ODBYŁA SIĘ 4 CZERWCA W ROCZNICĘ PIERWSZYCH CZĘŚCIOWO WOLNYCH WYBORÓW W 1989 ROKU. 

 

Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe osobom aktywnie zagospodarowującym polską wolność w różnych dziedzinach życia: kulturze, biznesie, nauce, a także zagraniczni korespondenci, którzy w latach 70. i 80. relacjonowali do zachodnich mediów zachodzące w Polsce przemiany.


Nie ma radości bez wolności i nie ma głęboko przeżywanej wolności bez radości i bez umiejętności okazywania radości. Z wolności nie cieszą się tylko ci, którzy sami nie czują się ludźmi wolnymi - mówił prezydent podczas uroczystości wręczenia odznaczeń.

Wśród wyróżnionych Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w dziedzinie kultura znaleźli się również Leszek Możdżer, Artur Rojek i Kayah. Złoty Krzyż Zasługi otrzymali Katarzyna Nosowska i Artur Liebhart.

Dziękując zagranicznym korespondentom, prezydent przypomniał, że to dzięki nim nasza niełatwa walka zyskiwała zrozumienie, akceptację i sympatię na całym świecie.

W uroczystości wzięli również udział premier Donald Tusk, były premier Tadeusz Mazowiecki oraz dyplomaci i parlamentarzyści.