wolontariat

Uwaga! Ogłaszamy nowy nabór wolontariuszy do programu TRwizja.
Zainteresowanych prosimy o przesyłanie zgłoszeń z CV na adres: ewa.luczak@trwarszawa.pl
Doświadczenie w montażu i pracy z kamerą mile widziane.

Historia wolontariatu w TR Warszawa sięga projektu Teren Warszawa, którego jedną z zasad było oddanie w ręce wolontariuszy wielu funkcji w procesie produkcyjnym serii spektakli tworzonych w krótkim czasie i w pozateatralnych warunkach. Dzięki temu młodzi ludzie mogli sprawdzić się jako inspicjenci, rekwizytorzy, researcherzy i asystenci twórców. Niektórzy z nich pozostali w TR. Od tego czasu wolontariusze są stale obecni w teatrze.

W sezonie 2010/11 zespół wolontariuszy TR to dwadzieścia osób wśród których są uczniowie, studenci i seniorzy. Współpracują z archiwum, promocją, produkcją, biurem obsługi widzów, obsługą widowni i działem edukacji.

Wraz z działem promocji wolontariusze współtworzą blog TR, na którym zamieszczane są relacje z wydarzeń, wywiady i fotografie. Zgłoszenia można przesyłać na adres: piotr.szczesniak@trwarszawa.pl

Odrębną grupę wolontariacką stanowi TRwizja - telewizja teatralna. Zespół przygotowuje materiały dotyczące teatru, tworzy sondy i reportaże, a także montuje zebrany materiał. Istniejącą od września 2010 roku TRwizję merytorycznie prowadzi Ewa Łuczak.
Aby dołączyć do TRwizji należy posiadać umiejętność montażu oraz samodzielnej pracy z kamerą. Zgłoszenia można przesyłać na adres: ewa.luczak@trwarszawa.pl

Do współpracy zapraszamy osoby kreatywne, komunikatywne i odpowiedzialne.