info

reżyseria Piotr Łazarkiewicz; scenariusz Piotr Łazarkiewicz, Krzysztof Bizio
zdjęcia Wojciech Todorow; muzyka Antoni Łazarkiewicz; Polska 2008; czas trwania: 85 min
obsada: Małgorzata Buczkowska, Marta Chodorowska, Marcin Kęszycki, Julia Kijowska, Redbad Klijnstra, Wiesław Komasa, Piotr Ligienza, Rafał Maćkowiak, Rafał Mohr, Maria Peszek, Magdalena Popławska, Maria Seweryn, Tomasz Tyndyk i in.
 

Przedpremierowy pokaz ostatniego filmu zmarłego w czerwcu Piotra Łazarkiewicza, zrealizowanego na podstawie sztuki Krzysztofa Bizio. Reżyser zaprosił do współpracy na planie przede wszystkim aktorów, z którymi wcześniej miał okazję pracować w teatrze.
 

Jeden dzień w mieście nad morzem. To tu właśnie żyją obok siebie bohaterowie siedmiu krótkich opowieści. Młodzi ludzie z różnych środowisk, o różnym statusie społecznym, wykształceniu, różnych temperamentach. Czasami mijają się na ulicy, na molo, na plaży. Niektórzy spośród nich się znają.
Akcja filmu, rozgrywająca się w kilku domach oraz plenerze nadmorskiego miasta, trwa dobę. Zaczyna się o poranku i kończy następnego dnia o świcie. Autonomiczne i niezależne opowieści łączy postać strażnika przystani, patrolującego wraz z psem rozległy teren sąsiadujący z bulwarem. Ważną rolę w fabule pełni też postać dziennikarza lokalnej radiostacji, zapowiadającego pogodę i rozmawiającego ze słuchaczami. Sceny z ich udziałem stanowią rodzaj leitmotivu filmu, wyznaczając rytm narracji.

Ten film prowokuje, niepokoi. (...) Nie jest obrazem łatwym i nie każdy go zaakceptuje. Łazarkiewicz ucieka od linearnej narracji, zaludnia ekran ludźmi udręczonymi, dręczącymi innych, ale sam nie dystansuje się od bohaterów. I umie wciągnąć widza w ten świat, znerwicowany, psychodeliczny.
Barbara Hollender, Rzeczpospolita

Po projekcji zapraszamy na dyskusję z udziałem aktorów grających w filmie.

Kup bilet online tutaj

Pokaz organizowany wspólnie z Gutek Film.