info

w przekładzie Klaudyny Rozhin

scenografia Małgorzata Szczęśniak
muzyka Piotr Domiński, Paweł Mykietyn, +
reżyseria światła Felice Ross
grafika komputerowa Marcin Wiktorowski

obsada
Magdalena Cielecka, Katarzyna Herman, Lech Łotocki, Rafał Maćkowiak, Janusz Chabior

Spektakl w koprodukcji TR Warszawa i Teatru Polskiego w Poznaniu

premiera
8 lutego 2002 Teatr Polski w Poznaniu
22 lutego 2002 TR Warszawa

Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych.

Wszyscy, którzy znajdują się w sali teatru, czy tego chcą, czy nie, zostają postawieni twarzą w twarz z bólem i rozpaczą, jakich na ogół unika się w życiu. O jakich nawet nie chce się wiedzieć. Takie sceny odbywają się gdzieś za zamkniętymi drzwiami mieszkań i szpitalnych oddziałów. Aktorzy Rozmaitości bezczelnie otwierają te drzwi i mówią: "Dostrzeż mnie, zobacz mnie, kochaj mnie, dotknij mnie".
(...)
Psychosis jest testem dla dzisiejszego teatru. Czy jesteśmy jeszcze w stanie zobaczyć na scenie nie aktora, ale osobę? Czy za rzędami słów, z których składa się literatura, umiemy jeszcze dostrzec zapis czyjegoś bólu? Czy teatr, to genialne urządzenie do bezkarnego podglądania innych, daje nam jeszcze coś ponad wygodę i bezpieczeństwo, jaką ma podglądacz po drugiej stronie dziurki od klucza? Z tymi pytaniami zostawia nas spektakl Jarzyny. Ważniejszych chyba nie ma.
Roman Pawłowski, Gazeta Wyborcza

spektakl trwa: 1 godz. (bez przerwy)

 

13 października spektakl zostanie pokazany z audiodeskrypcją w ramach projektu "Audiodeskrypcja w TR - warsztaty wiedzy o teatrze dla niewidomych". Spektakl mogą odbierać osoby z niepełnosprawnością sensoryczną - zarówno niewidomi (dzięki audiodeskrypcji - czyli opisowi tego co dzieje się na scenie, czytanemu przez lektora na żywo) jak i niesłyszący (dzięki napisom puszczanym na ekranie). Do każdego spektaklu odbędzie się  krótkie wprowadzenie i w miarę możliwości po spektaklu odbędą się spotkania z twórcami przedstawienia.

Bilety w cenie 20zł do kupienie w kasach TR Warszawa, przy ul. Marszałkowskiej 8. Projekt finansowany przez Biuro Kultury m.st. Warszawy oraz Fundację Generacja TR i TR Warszawa.

Więcej o Audiodeskrypcji ...

----

4.48 PSYCHOSIS  wybór brytyjskich recenzji

pięć gwiazdek dla 4.48 PSYCHOSIS