info

Komponuje, pisze teksty, śpiewa. Na koncie ma udział w ścisłym finale pierwszego wydania internetowego festiwalu Vena 2005, gdzie wystąpiła na czele zespołu So/Oh z piosenką Keep Breathin' i zajęła 6. miejsce, wyprzedzając tym samym Justynę Steczkowską i Braci. Kolejny rok przyniósł jej następne wyróżnienie w postaci 9. miejsca na tymże festiwalu. Tym razem wystąpiła już jako Ania Maywald i wraz z zespołem zagrała konkursowy utwór Crap Music w łódzkiej Manufakturze.
Obecnie Ania współpracuje z GrooveBrothers, w składzie Wojtek (perkusja, klawisze) & Jacek Fedkowiczowie (bas), oraz Maćkiem Mąką (gitara), Arturem Michalskim (klawisze) i Bartkiem Magdoniem (rejestracja, miksy). Nowy materiał grupy został zarejestrowany na początku tego roku. Jest on połączeniem wielu stylistyk, które stały się inspiracją dla Ani oraz aranżerów: Jacka, Wojtka i Bartka, a są to soul, r&b, blues, funk, jazz, reggae i dub.
www.myspace.com/aniamaywald

Ania Maywald - nusoulowa rewelacja W ciele chucherka kryje się głosu moc i bujanie, jakiego mogłaby się poduczyć wielbiona Katie Melua. Jej zespól gra żywy, miękki nu soul, okraszony szczyptą elektroniki. Najsilniejsza jej strona jest jednak kompozytorski talent, o lata świetlne oddalony od słowiańskiej natury.
Tomasz Michniewicz, Machina

bilety 35 zł, 30 zł, bilety w Ticket Online