info

Koncert inaugurujący ogólnopolską trasę zespołu Artybishops i premiera debiutanckiej płyty Take the Artybishops.

Artybishops to alternatywiści z urodzenia i pop-modele z wyboru.  To połączenie extasy-rytmu, melodii i maskarady, elektroniki, popu i psychodelii.
Artybishops istnieją od 2007 roku, zaczynali jako duet, w którym muzyką i produkcją zajął się Piotr Cichocki, znany także jako DJ Lux. Do zespołu dołączyli: Kasia Brzostek, wzbogacając zespół niesamowitym głosem i zjawiskowym imagem, Łukasz Stachowiak, Igor Chołda i Janek Sobolewski, tworzący gęstą, hipnotyczną sekcję rytmiczną – jeden z wyznaczników niezwykłego brzmienia Artybishops. W tym składzie muzycy opracowali precyzyjny i spójny materiał.
Słychać tu zarówno r’n’b, indie rock, madchester rave w stylu Happy Mondays, electro à la Ladytron, Roisin Murphy, jak i brazylijską muzykę tropicalia.

Grupa wystąpiła na festiwalu w Jarocinie oraz zdobyła nagrodę publiczności na Audioriver i FreeFormFestival w Warszawie.

Do udziału w koncercie w TR Warszawa zespół zaprosił znakomitych muzyków – m.in. Kacpra Salzmana, Ragaboya, Rafała Gańko i Praktyczną Panią.

Patronat nad koncertem objął Kontynent Warszawa.

duża scena TR | bilety 35 zł