info

adaptacja Redbad Klijnstra
scenografia i kostiumy Magdalena Maciejewska
choreografia Ula Sickle
muzyka Jan Duszyński
układ tekstu Szymon Wróblewski
DJ-e Macio Moretti / Piotr Domiński
wizualizacje Anna Dymek

obsada
Maja Maj, Anna Nykowska, Agnieszka Podsiadlik, Daria Widawska, Anna Wodzyńska, Jakub Kamieński, Rafał Maćkowiak, Piotr Polak/Piotr Łukaszczyk, Jakub Snochowski, Krzysztof Zych, Zdzisław Wardejn

Spotkanie się pary starszych ludzi w parku jest okazją do zmierzenia się mitem i prawdą o powieści o parze kochanków z Werony. Kobieta i mężczyzna przyglądają się z perspektywy swoich doświadczeń burzliwym losom Romea i Julii. Siła ślepej nienawiści wystawia rodzące się uczucie na wielką próbę, a tragiczny splot wydarzeń doprowadza do gwałtownego zakończenia. Kierowani pierwszymi doświadczeniami młodzi bohaterowie stawiają pytania o naturę świata, w którym raz ustalone reguły są przekazywane z pokolenia na pokolenie, a próby podważenia raz ustalonego porządku są skazane na niepowodzenie.

A jak ta historia wygląda z perspektywy Rozaliny i Benvolia, pary ich najlepszych przyjaciół? To próba odpowiedzi na pytanie, co dzisiaj kryje się za słowami „kocham cię". Czy w świecie, gdzie tak często mówi się o miłości, można jeszcze dotknąć jej istoty? Jak wiele trzeba poświęcić, aby odnaleźć autentyczne uczucie pary kochanków z Werony?
Redbad Klijnstra