info

przekład Mateusz Borowski i Małgorzata Sugiera
opieka reżyserska Kuba Kowalski

czytają: Eliza Borowska, Maria Maj, Adam Woronowicz

Młoda lekarka Corinna planuje opuścić Niemcy i pojechać do mieszkającego w Peru przyjaciela. Przed wyjazdem żegna się z Joachimem, właścicielem mieszkania, które wynajmowała. W czasie tego spotkania znajduje on odcięty palec męskiej stopy. Joachim nie wie do końca, czy Corinna chce zatuszować morderstwo, czy też próbuje nawiązać z nim romans. Do prowadzonej przez tę parę gry włącza się również matka Corinny, dla której Joachim nie jest, jak się okazuje, obcym człowiekiem, i która na prośbę córki próbuje odzyskać odcięty palec.
Sztuka Händla Klausa miała premierę w 2006 roku w monachijskim Kammerspiele. Spektakl w reżyserii Sebastiana Nüblinga został zaproszony do udziału w berlińskim festiwalu teatralnym Theatertreffen. Klaus otrzymał tytuł Dramatopisarza Roku 2006 podczas Festiwalu Stücke w Mühlheim.

Händl Klaus urodził się w 1969 roku. Artystyczną karierę zaczynał jako aktor w wiedeńskim Schauspielhaus oraz na planie filmowym, m.in. w filmach Jessiki Hausner, Michaela Hanekego i Franza Novotnego. Sam również pisze scenariusze filmowe, operowe libretta i słuchowiska, a także reżyseruje. Za debiut prozatorski Legenden (Legendy, 1994) został wyróżniony nagrodą Roberta Walsera i Rauriser Literaturpreis.

Czytanie przygotowane we współpracy z Agencją Panga Pank.