info

Cisza & Spokój to hip-hopowy zespół założony w 2000 roku przez mistrza improwizacji Dużego Pe oraz utalentowanego turntablistę i producenta DJ’a Spox’a. Twórczość grupy nawiązywać miała do klasycznych duetów „MC + DJ / Producent”, takich jak Gangstarr, Pete Rock & CL Smooth czy Eric B & Rakim. Od początku działalności obaj artyści stawiali sobie za cel działania muzyczne bliskie korzeniom kultury hip-hop, wykraczające jednak poza wizerunek, jakiego ten gatunek dorobił się w Polsce.

Od maja 2001 do maja 2004 Duże Pe i DJ Spox zagrali jako Cisza & Spokój ponad pięćdziesiąt koncertów na terenie całego kraju. Występowali m.in. jako support przed zagranicznymi gwiazdami (Lone Catalysts, Gentleman, Defari, K-Otix, Rahzel), uczestniczyli w wielkich imprezach, takich jak New Yorker Hip-Hop Festiwal czy pożegnalny koncert Paktofoniki oraz dwa koncerty za granicą - w Berlinie i w Pradze. Energetyczne występy sprawiły, że nazwa Cisza & Spokój zaczęła być rozpoznawana na terenie całego kraju. Kilkadziesiąt koncertów zagranych przez Dużego Pe i DJ’a Spox'a po ukazaniu się w 2004 roku płyty „Sinus”, również sygnowanych nazwą Cisza & Spokój, jedynie ugruntowało dobrą markę zespołu.

Wyobraźnia i kreatywność Pe i Spoxa nie pozostały niezauważone - wystarczy wspomnieć udział Dużego Pe i DJ’a Spox’a w wydarzeniach zderzających hip-hop z kulturą „wysoką” (m.in. konfrontacje z Grzegorzem Turnauem czy Adamem Zagajewskim w ramach imprez organizowanych przez Centrum Twórczości Narodowej), czy też odnotować ich współpracę z najwyższej klasy muzykami jazzowymi (Wojciech Konikiewicz, „Fazi” Mielczarek, Jan Kopiński i inni).

Premiera debiutanckiego albumu zespołu przewidziana jest na jesień 2006.

bilety 25 zł, 20 zł