info

Zespół Cool Kids of Death (C.K.O.D.) powstał w Łodzi na początku 2001 roku. Swoją nazwę zapożyczył z piosenki brytyjskiej grupy Saint Etienne. W skład zespołu wchodzą: Krzysiek „Ostry" Ostrowski (wokalista); Kuba „qbx" Wandachowicz (gitara basowa); Marcin „Cinass" Kowalski (gitara); Kamil Łazikowski (klawisze); Wojtek Michalec (gitara) oraz Jacek Frąś (perkusja). Teksty C.K.O.D. piszą Ostrowski i Wandachowicz.

Muzyka C.K.O.D. to zaaranżowane w radykalny sposób, melodyjne, pop-punkowe piosenki, w których ważnym elementem jest gitarowy jazgot, poparty motoryczną perkusją i industrialnym klawiszem. Takie dźwięki idealnie współgrają ze szczerymi do bólu tekstami w pełni oddającymi niepokoje rodzimej młodzieży żyjącej w miejskich blokowiskach w realiach gospodarki wolnorynkowej. „Kulki" są bezczelni, cyniczni i świadomi tego, co chcą przekazać. Bezkompromisowi, wyjątkowi C.K.O.D. to w pełni autentyczny głos młodego pokolenia.

Grupa Cool Kids of Death, rozpoczynając swoją karierę, tak formułowała swoją misję: „Chcielibyśmy być niewyobrażalnie sławni. Mogłaby powstać jakaś nowa subkultura, „kulkidersi", albo jakoś tak... Chcielibyśmy, aby słuchały nas dorastające dziewczyny, samotne matki, kochanki biznesmenów, pryszczate maturzystki w okularach, klasowi nieudacznicy, depresyjne nauczycielki łaciny, Bridget Jones, Halinka Mlynkova, Lara Croft, wszystkie aktorki filmów porno, żony gangsterów z Pruszkowa, niedoszli samobójcy, nasze panie od chemii z podstawówki, nasze byłe dziewczyny, byłe dziewczyny naszych kolegów... Uff! Chcielibyśmy mieć jeszcze plakaty, naklejki i tatuaże w „Bravo". I żeby powstał o nas film! Pełnometrażowy, bez happy-endu. A mówiąc poważnie, to chcielibyśmy po prostu móc spokojnie nagrywać, koncertować, zdobyć jakąś publiczność, która postarałaby się choć odrobinę nas zrozumieć. Chcemy grać i czerpać z tego jak największą przyjemność".

Debiutancki album C.K.O.D. został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków, którzy docenili nowatorstwo dźwięków i tekstów zespołu. Grupę okrzyknięto „głosem Generacji Nic". Bardzo oczekiwana druga płyta C.K.O.D. ukazała się we wrześniu 2003 roku, a występuje na niej gościnnie Wienio z hip-hopowej warszawskiej grupy Molesta. Album podobnie jak pierwszy został w całości wyprodukowany (od nagrań po okładkę i teledyski) przez zespół C.K.O.D, a promuje go singel „Armia Zbawienia".