info

opieka reżyserska Magdalena Łazarkiewicz

Córka myśliwego albo Polakożerczyni to sztuka o Polsce i Polakach. Chociaż autorka w sposób sugestywny i przekonujący udowadnia w nim tezę, że Polska jest piękna (bo przyroda), a Polacy odrażający (bo poprzedni system), wymowa dramatu nie jest jednoznaczna. Bohaterką sztuki jest wrażliwa, niegłupia młoda dziewczyna, która przyjeżdża do wielkiego miasta i dokonuje tam serii morderstw, aby oczyścić grunt dla przyszłego pokolenia pięknych Polaków, którzy mają w głowie prawdziwe myśli. Dramat ten – jak mówi autorka jest próbą zapisu frustracji, która stała się udziałem mojego pokolenia, a jednocześnie próbą uchwycenia stanu upadku, do jakiego doszło nasze społeczeństwo. Gdybym miała określić mój tekst jednym słowem, powiedziałabym, że jest on bardziej narodowy niż społeczny.

Monika Powalisz – ur. 1973. Absolwentka Uſ i AT w Warszawie. Autorka sztuk: Rapsod dla krowy, Mistyfikacje, Córka myśliwego oraz jednoaktówek: Plaża i Rubikon. Od roku związana z grupą dramatopisarzy G8.
Córka myśliwego ukaże się w Antologii najmłodszego dramatu polskiego nakładem Księgarni Akademickiej w serii Dramat Współczesny. Promocja książki odbędzie się w TR w kwietniu 2005.