info

O różnicach między płciami słów powiedziano już wiele. Z mojego punktu widzenia sprawa rzeczywiście nie jest prosta. Zazwyczaj nie dostrzegam owych różnic w ogóle. (...) Na codzień odmienność między rodzajem żeńskim a męskim jeśli jest, to niewielka i nieistotna. Od święta jednak zdarzało mi się dostrzegać ją wyraźniej, wtedy mianowicie, gdy uczestniczyłem, cóż że rzadko, w heteroseksualnym tzw. zbliżeniu. Mówiąc poetycko, różnica nabrzmiewała, gdy nabrzmiewały organy, a szczególnie jeden z nich. Gdy on stawał (się widoczny), otwierała się również międzypłciowa otchłań.
Daniel Rumiancew

Daniel Rumiancew urodził się w 1970 roku w Stalowej Woli. Studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim i fotografię w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.
Ważniejsze wystawy zbiorowe: Tomorrow is Today (Osaka, Wrocław), II Biennale Fotografii Polskiej (Poznań), Na zimno i na gorąco (Poznań), Breaking News (Warszawa), Rybie oko II (Słupsk), novart.pl Festiwal Młodej Sztuki (Kraków), Pod flagą biało-czerwoną (Tallin, Wilno, Moskwa).