info

pokaz przedpremierowy

scenariusz i reżyseria Dagur Kári; zdjęcia Rasmus Videbæk; muzyka Orri Jonsson, Dagur Kári; USA, Francja, Niemcy, Dania, Islandia 2009; czas trwania: 95 min

obsada: Brian Cox, Pau Danol, Stephanie Szostak, Damian Young i in.

Pierwsza anglojęzyczna komedia obyczajowa twórcy Noi Albinoi i Zakochani widzą słonie. Opowieść o przyjaźni, miłości i poszukiwaniu szczęścia.

Lucas to bezdomny młody chłopak błąkający się po Nowym Jorku. Jego życie od dawna tkwi w martwym punkcie, nie udaje mu się dosłownie nic. Nawet próba samobójcza, którą podejmuje, okazuje się po prostu żałosna. Lucas trafia po niej do szpitala, gdzie poznaje Jacques’a, dochodzącego do siebie po piątym zawale serca właściciela małego baru. Samotny, pozbawiony rodziny Jacques przyjmuje Lucasa do pracy. I wszystko zdaje się dobrze układać, aż pewnego dnia w barze zjawia się April, zagubiona stewardesa z Europy...

W rolach głównych w Dobrym sercu pojawia się dwóch niezwykle charyzmatycznych aktorów: jako Lucas – Paul Dano, wschodząca gwiazda amerykańskiego kina, który zabłysnął świetnymi występami w takich filmach, jak Mała Miss Jonathana Daytona i Valerie Faris, Aż poleje się krew Paula Thomasa Andersona czy Zdobyć Woodstock Anga Lee. Natomiast w roli Jacques’a wystąpił Brian Cox, weteran brytyjskiego kina i teatru. To on w 1986 roku jako pierwszy wcielił się w postać Hannibala Lectera w filmie Manhunter Michaela Manna. Inne filmy z jego udziałem to m.in. Braveheart. Waleczne serce Mela Gibsona, Tożsamość Bourne’a Douga Limana, Wszystko gra Woody’ego Allena czy ostatnio Fantastyczny Pan Lis Wesa Andersona, gdzie podkładał głos pod jedną z postaci.

Paul Dano i Brian Cox, aktorzy z dwóch zupełnie różnych pokoleń, w Dobrym sercu stworzyli jeden z najbardziej elektryzujących ekranowych duetów ostatnich lat.

Pokaz organizowany we współpracy z Gutek Film.