info

przekład Klaudyna Rozhin

opieka reżyserska Aleksandra Konieczna

obsada: Aleksandra Konieczna, Magdalena Kuta, Maria Maj, Waldemar Obłoza

Enda Walsh stworzył w Elektrycznym parkiecie przejmujący portret trzech samotnych sióstr, żyjących poza społecznością rybackiej wioski. Rytm ich życia wyznaczają opowieści o niezrealizowanych marzeniach i uczuciach. Jedyną osobą, która zakłóca ustalony porządek, jest Patsy, dostawca ryb.
Elektryczny parkiet to bardzo intymna sztuka o potrzebie idealnej miłości. O braku odwagi, żeby wyjawić swe uczucia. O starości, która zmienia ciało, ale nie zmienia uczuć. W pięknych plastycznych dialogach autor ukrywa ważną prawdę o potrzebie miłości i bliskości.
Premiera sztuki w reżyserii autora odbyła się w lipcu 2008 roku w Druid Company, w ramach Galway Arts Festival. W 2008 roku dramat został wyróżniony Scotsman Fringe First Award i Herald Archangel Award na festiwalu w Edynburgu.

Walsh potwierdza swoją pozycję we współczesnym teatrze: to ktoś, kto ma bezpośredni dostęp do naszych łaknących serc.
The Guardian

Wstrząsająco świetny teatr, reżyserowany osobiście przez autora: ta eksplozja energii sprawia, że większość brytyjskich produkcji powinna się okryć rumieńcem wstydu.
The Scotsman

Enda Walsh jest dyrektorem artystycznym Corcadorca Theatre działającego w Cork, gdzie w 1996 roku po raz pierwszy wystawiono Disco Pigs. Za tę sztukę autor otrzymał m.in. The Best Fringe Production Award na festiwalu w Dublinie i nagrodę George’a Devine'a. W 1997 roku dla dublińskiego Abbey Theatre Walsh napisał sztukę Sucking Dublin, jest także autorem dramatów Misterman i Uwięzieni, które entuzjastycznie przyjęto na festiwalu w Edynburgu. Dramat Disco Pigs, grany na wielu scenach europejskich, w 2001 roku doczekał się także realizacji filmowej w reżyserii Kirsten Scheridan. Enda Walsh jest także autorem scenariusza do dramatu historycznego Hunger w reżyserii Steve’a McQueena, którego premiera odbyła się w 2008 roku.
W TR Warszawa w ramach projektu Teren Warszawa wystawione zostały dwie sztuki Walsha: Disco Pigs (reż. Krzysztof Jaworski) i Uwięzieni (reż. Marcin Wrona).

TR Warszawa we współpracy z Agencją Dramatu i Teatru.