info

W tworzeniu postaci From Poland with Love najistotniejsze było ich wspólne doświadczanie polskiej rzeczywistości, zbudowanej zarówno ze wspólnych mojemu pokoleniu doświadczeń - szczegółów, jak i w ogóle polskiej historii. Nienawidzę rzeczywistości tego kraju, a z drugiej strony wzruszam się podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. Żyjemy w takim świecie, że grzechem jest o nim nie pisać. Jeżeli nie będzie ostrego i wyraźnego głosu o naszej rzeczywistości - nie ma sensu dla mnie robić teatru.
W nowej dramaturgii cały czas brak refleksji, brak wyraźnego poglądu o współczesnej Polsce, w ogóle brak polskiej rzeczywistości - żeby nie mówić o tym do znudzenia przy każdej okazji, napisałem From Poland with Love. Bardzo świadomie skonstruowałem ten tekst, niejako wbrew teatrowi, wbrew łatwym rozwiązaniom scenicznym, przykładając ogromną wagę do języka i słowa, chcąc rzucić wyzwanie reżyserom.
Paweł Demirski

Paweł Demirski urodził się w 1979 roku. Jest dramaturgiem w Teatrze Wybrzeże i stypendystą Royal Court Theatre w Londynie. Autor tekstów: Nieprzytomnie, Skurwysyny, Padnij i nagrodzonego przez Teatr Rozmaitości scenariusza w konkursie „Carproject". Prapremiera From Poland with Love odbędzie się w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.