info

Gabriela Kulka to pianistka, wokalistka i piosenko-pisarka, której autorski repertuar wymyka się stylistycznej klasyfikacji. Balansujące na graniach rocka, jazzu i kabaretu utwory są złożone, dynamiczne, pełne emocji - niosą skojarzenia zarówno z musicalem, jak i ze współczesną muzyką alternatywą. Na swoim koncie ma dwie płyty: Between Miss Scylla and a Hard Place (2003) i Out (2007).

Debiutowała w 2001 roku w warszawskich klubach i kawiarniach, wykonując przy własnym akompaniamencie fortepianowym swoje pierwsze utwory. W roku 2007 została nominowana przez Program Trzeci Polskiego Radia do nagrody im. Mateusza Święcickiego „...za poszukiwanie własnej, oryginalnej koncepcji artystycznej". W tym samym roku album Out trafił na doroczną listę najważniejszych wydarzeń kulturalnych tygodnika Polityka - w kategorii muzyki popularnej zajął 4. miejsce.

Płytę Out nagrała samodzielnie, aranżując i wykonując wszystkie partie instrumentalne oraz wokalne, łącząc musicalową wrażliwość i przyprawione elektroniką brzmienie z ambitnymi tekstami w języku polskim i angielskim. Ten różnorodny zbiór piosenek, którego wspólnym mianownikiem jest wszechstronny, charakterystyczny głos wokalistki, stanowi popis jej kompozytorskich możliwości.

Równolegle z pracą nad nagraniami Gabriela koncertuje w całej Polsce. W projekcie koncertowym wspomaga ją rockowe trio Raalya. Kilkakrotnie wystąpiła również w towarzystwie swojego ojca, skrzypka Konstantego Kulki. We wrześniu 2007 roku zadebiutowała w teatrze, wykonując na żywo utwory skomponowane do monodramu Rafalala show - zabawy nocą.

W styczniu 2008 roku wystąpiła z Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej - prezentując swoje
utwory w nowych, symfonicznych aranżacjach.
Pop, jazz i kabaret w jednym. Niebanalny, obdarzony bezbłędnym feelingiem i wielką skalą głos Gabrieli, plus jej równie ciekawy talent pianistyczny poruszą każdego, kto tej płyty wysłucha.
Mirosław Pęczak, Polityka

Artystka kobieca, awangardowa, ironiczna. Demoniczna poetka, wokalistka i aranżerka.
Nie powiela nudnych formatów, idzie swoją trasą.
Agata Passent, Twój Styl

bilety 35 zł, 30 zł