info

Nie studio graficzne, nie bojówka uliczna, nie kółko awangardowych literatów i bynajmniej nie para artystów tworzących dla wąskiego grona bywalców galerii sztuki współczesnej.
Równocześnie wszystko to po trosze czyli Twożywo: Mariusz Libel i Krzysztof Sidorek.
Od połowy lat 90. obecni na ulicach (głównie warszawskich) jako autorzy alternatywnej grafiki miejskiej - autobusowych vlepek, szablonów na murach i niekomercyjnych billboardów. Pod marką Twożywo kryje się dziś coś w rodzaju artystycznej spółki kreatywno-produkcyjnej. Sami wytwarzają ręcznie malowane edycje swoich grafik i plakatów, pozostają przy tym wierni najprostszym i najtańszym partyzanckim technikom jak szablony czy sitodruk. Bo Twożywo to nie tylko projekt artystyczny, lecz również polityczny i ekonomiczny. Stworzyli własną formułę współczesnej poezji wizualnej, łączącej językowe gry ze społecznym zaangażowaniem i niezwykłym wyczuciem nastrojów swojej generacji.

Wystawa w ramach nowego wspólnego projektu TR Warszawa i Świetlicy Sztuki Raster. W ciągu najbliższego roku kolejni artyści będą realizować swoje prace bezpośrednio na ścianach teatru, tworząc rozrastający się, wielowątkowy fresk, który stopniowo ma pokryć całą powierzchnię foyer i pomieszczenie Generatora. W zeszłym sezonie na ścianach TR malowali już Edward Dwurnik i Karol Radziszewski.

http://twozywo.art.pl/