info

GRUPPA WSCHÓD PO RAZ DRUGI

GRUPPĘ WSCHÓD tworzą aktorzy zafascynowani rosyjską kulturą i muzyką. Chcą przybliżyc polskiej publiczności twórczość rosyjskich wykonawców tworzących w latach osiemdziesiąch - oprócz znanych już w Polsce, dzięki Jackowi Kaczmarskiemu, grup 5NIZZA i LENINGRAD, także innych, takich jak AUKCYON, KINO, NOL’ i AKWARIUM – muzycznych rówieśników naszej REPUBLIKI czy KULTU. Swoje poszukiwania zaczynają od legendarnej grupy KINO, najważniejszego zespołu czasu pierestrojki.

W projekcie „Polskie КИНО” śpiewają, tym razem po polsku, utwory Wiktora Coja, założyciela i lidera grupy KINO. Teksty Coja można odczytywać w kontekście politycznym, ale mają one też charakter uniwersalny, mówią o kryzysach, lenistwie, determinacji, o tym co wieczne oraz o tym co chwilowe i nieuchwytne, o ironii ludzkiego losu, a przede wszystkim o nieprzemijalnej potrzebie wolności.

W TR Warszawa GRUPPA WSCHÓD wystąpi w składzie: Wiktoria Gorodeckaja (wokal, skrzypce), Jan Dravnel (wokal), Paweł Paprocki (fortepian), Dawid Somló (inst. Perkusyjne), Wojtek Urbański (gitara), Rafał Kosowski (ukulele) oraz gościnnie Ksawery Wójciński (kontrabas).
 

bilety 15 zł