info

Wojtek Mazolewski Quintet
Kamil Szuszkiewicz - trąbka
Irek Wojtczak - saksofon
Joanna Duda - fortepian
Kuba Staruszkiewicz - perkusja
Wojtek Mazolewski - bas

Zapis muzyczny zatytułowany „Grzybobranie" powstał u schyłku łagodnej zimy 2007 roku. Jego pomysłodawcą jest Wojtek Mazolewski, basista i kontrabasista, lider formacji Pink Freud.
Punktem wyjścia było zaaranżowanie meetingu, towarzyskiego spotkania muzyków urodzonych w latach 70. i 80. W jego wyniku, podczas dwudniowej sesji imprezowo-improwizatorskiej, zawiązała się otwarta sytuacja muzyczna. Różnorodność konstelacji osobowych, spontaniczna organizacja brzmienia, intuicyjność procesu twórczego, relacje międzyludzkie, przemijalność dźwięku, znaczenie sytuacji skazanej na dźwiękowe amnezje - to główne elementy muzycznej wycieczki. Powrót z niej wymagał czasu i emocjonalnego dystansu.

Za selekcję i uporządkowanie zapisanych wspomnień i wrażeń odpowiedzialny jest Wojtek Mazolewski, który w minimalnym stopniu dopuścił do ingerencji działań studyjnych i postprodukcyjnych. Zasada, którą się kierował, polegała na zachowaniu intensywnego charakteru „grzybobraniowej" sesji, zapisaniu efemeryczności dźwięku wraz z tłem jego narodzin.

„Grzybobranie" - instrukcja obsługi
"Grzybobranie" jest grą, która dzieje się na planszy twojego umysłu. Raczej nie jest grą towarzyską. Rzucasz kostką sam, na siebie. Ty podejmujesz decyzje, o ile pól przesuniesz się i w jakim kierunku: w lewo, w prawo, w dół czy w górę. Albo gdzieś pomiędzy. Jednej reguły brak. Prawdopodobnie sam ją odkryjesz, nikt za ciebie tego nie zrobi. Gdy grasz w „Grzybobranie", nic nie jest stale, wszystko przemija.
Otrzymujesz dziesięć utworów muzycznych, których kolejność nie jest przypadkowa. To jest niemetafizyczna wędrówka po stanach psychicznych. Jedne już znasz, inne pozostaje ci tutaj rozpoznać. Być może niektóre będą ci obce, a jeszcze inne odnajdziesz jako swoje. Nie przywiązuj się jednak do nich, bo zadaniem gracza jest zakończenie gry bez zwycięstwa. Celem jest zagrać jeszcze raz.

Dotychczas w „Grzybobranie" zagrali: Candelaria Saenz Valiente (wokal, tuba), Irek Wojtczak (saksofon), Tomek Duda (saksofon), Kamil Szuszkiewicz (trąbka), Tomek Ziętek (trąbka), Marcin Masecki (fortepian), Łukasz Moskal (perkusja), Kuba Staruszkiewicz (perkusja), Wojtek Mazolewski (bas) oraz Konstanty Czartoryski i Wojtek Zrałek-Kossakowski.

bilety 35 zł, 30 zł