info

Gary Thomas - saksofon
Jacek Kochan - perkusja
Dominik Wania - fortepian
Michał Barański - kontrabas

Jacek Kochan & Co. tym razem z amerykańskim saksofonistą Garym Thomasem.

Gary Thomas to żywa legenda jazzu, występował między innymi z takimi gwiazdami jak Miles Davis, Jack DeJohnette's Special Edition, Herbie Hancock, John McLaughlin, John Scofield, Sam Rivers, Pat Metheny, Dennis Chambers.
Jego gra na saksofonie tenorowym i flecie ujawnia upodobanie do zakręconych melodii i gęstych harmonii. Muzyk znany jest z wytwarzania na koncertach swoistej ściany dźwięku, jest nieocenionym improwizatorem o nadzwyczajnych umiejętnościach technicznych oraz oryginalnym kompozytorem. Obok alcistów Grega Osby i Steve'a Colemana uznawany jest za największego innowatora jazzowego saksofonu lat 80. Przez wiele lat był dyrektorem Jazz Studies at The Peabody Institute of the Johns Hopkins University w Baltimore.

Jacek Kochan - perkusista, kompozytor, aranżer. Karierę artystyczną rozpoczął w latach 70. W styczniu 1981 roku wyjechał do USA i przez dwa lata mieszkał w Nowym Jorku, gdzie studiował z Jaco Pastoriusem, Mike'm Clarkiem i Robie Gonzalezem. W połowie lat 80. przeniósł się do Kanady. Tam też brał czynny udział w życiu jazzowym zarówno jako lider, jak i muzyk sesyjny. Pisał i nagrywał utwory chóralne i orkiestralne, które na stałe zostały włączone do repertuaru zespołów takich jak Tudor Singers i Repercussion. W 1995 roku powrócił do Europy, gdzie kontynuuje swoją działalność, komponując, nagrywając i koncertując z muzykami takimi jak: Dave Liebman, Greg Osby, Marc Copland, Gary Thomas, Joey Calderazzo, Palle Mikkelborg, Eddie Henderson, Franz Hautzinger, Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski.
Kwartet wystąpi w ramach europejskiej trasy koncertowej i będzie prezentował kompozycje Jacka Kochana z płyty „Man of No Words” nagranej wraz z Garym Thomasem.

bilety 25 zł, 20 zł