info

Julia Marcell gra na fortepianie i na skrzypcach. Pisze piosenki, które lubi nazywać „classical-punk” – klasyczne są tu inspiracje, punkowe wykonanie. Pochodzi z Olsztyna, od dwóch lat mieszka w Berlinie.

W październiku 2007 roku Julia zebrała 50 tysięcy dolarów na Sellaband.com – stronie, na której słuchacze mogą zainwestować w przyszłe albumy niezależnych artystów. Dzięki pieniądzom 657 osób z całego świata nagrała debiutancki album It Might Like You. Płyta powstała w Berlinie z udziałem niemieckich muzyków i polskiego kwartetu smyczkowego. Nagrania wyprodukował niemiecki producent Moses Schneider. Julia tak wspomina pracę nad płytą: „Udało nam się uchwycić to, na czym nam najbardziej zależało, czyli radość grania muzyki. Piosenki były nagrywane na żywo, na tzw. setkę, eksperymentowaliśmy, używaliśmy nietypowych instrumentów, takich jak buty albo papier. Wyszła płyta surowa, o punkowej energii, a jednak intymna i ludzka”. Album ukazał się najpierw w Niemczech (czerwiec 2009), premiera polska miała miejsce w październiku.

Julia z powodzeniem występuje w całej Europie i poza nią - jeden z ostatnich koncertów grała w Tokio. Zwykle towarzyszy jej zespół złożony z kwartetu smyczkowego i perkusji, ale artystka występuje w bardzo różnych konfiguracjach, dzięki czemu każdy koncert ma nieco inny charakter.

Zespół:
Julia Marcell - piosenki, śpiew, fortepian, skrzypce
Adam Bruderek - skrzypce, puzon, chórki
Anna Prokopczuk - altówka, chórki
Patrycja Taradejna - wiolonczela, chórki
Jakob Kiersch - perkusja, chórki
Borys Breuer – realizacja dźwięku, bas

bilety 35 zł, 30 zł