info

Karol Radziszewski urodził się w 1980 roku w Białymstoku. Stypendysta Ministerstwa Kultury (2002), obecnie robi dyplom na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego. Maluje fotorealistyczne obrazy i linearne motywy na ścianach, rysuje, robi video, prowadzi bloga z polaroidowymi autoportretami, zajmuje się grafiką i nowymi mediami - instalacjami i realizacjami przestrzennymi. Wraz z Tosią Sobolewską współtworzy duet "Ute & Endi". Pomysłodawca i współtwórca latającej Galerii szu szu wystawiającej ostatnio w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.

Radziszewski wystawiał także w warszawskich galeriach Zakręt, Ericsson, Fibak i Raster, a także w Teatrze Academia i Muzeum im. X. Dunikowskiego w Warszawie. We wrześniu tego roku wziął udział w zbiorowej wystawie POPOP w Rotterdamie.

Ostatnio pracuje nad kilkoma projektami, które realizuje w różnych przestrzeniach. Linearne rysunki powstają na ścianach. Są tłem. Na tym tle pojawiają się obrazy (w galerii), graffiti (na ulicy), rury (w piwnicy). Zależnie od miejsca rysunki zyskują nowy kontekst. Z pozostałymi elementami tworzą rodzaj instalacji/aranżacji przestrzennej.