info

Gaba Kulka i Jan Młynarski po niespełna trzech latach przerwy jednoczą siły przy wspólnym projekcie własnych interpretacji piosenek Wojciecha Młynarskiego. 23 maja duet wystąpi w klubie Delikatesy.Esencja. Na tą specjalną okazję Artyści przygotowai wyjątkowy program, w którym nie zabraknie słynnych i ważnych tekstów jako najważniejszego komponentu, a także improwizacji, jazzu, zabawy formą i całkowicie nowego, czasami niepokornego spojrzenia na twórczość mistrza. Koncert odbędzie się w ramach cyklu "Koncerty na 50 osób Delikatesy.Esencja".

W październiku 2010 roku nakładem Mystic Production na rynku ukazała się płyta zespołu Młynarski Plays Młynarski „Rebeka Nie Zejdzie Dziś Na Kolację“. Formacja dała koncerty na scenach całej Polski, uświetniła galę rozdania Paszportów Polityki 2010, była nominowana do Fryderyka w dwóch kategoriach i odebrała bardzo pochlebne recenzje w prasie muzycznej. Przez ostatnie dwa lata zespół koncertował sporadycznie przy specjalnych okazjach, a Gabę zastąpiła wrocławska wokalistka Natalia Grosiak, znana z grupy Mikromusic. I tak, ponownie zreinterpretowane piosenki Młynarskiego zagościły m.in. w Belwederze na specjalne zaproszenie Prezydenta RP, na gali rozdania Fryderyków, czy w warszawskim klubie Hybrydy, w którym Wojciech Młynarski rozpoczynał swoją karierę 50 lat temu.

Obok Gaby Kulki i Jana Młynarskiego na perkusji zagrają wybitni przedstawiciele warszawskiej niezależnej sceny improwizowanej, członkowie pierwotnego składu Młynarski Plays Młynarski: Wojciech Traczyk – kontrabas i Piotr Zabrodzki – pianino akustyczne, elektronika. Artyści wykonają kolejną muzyczną woltę, adaptując swoje dotychczasowe interpretacje z sześcioosobowego składu na trio plus wokal.

Jan Młynarski o projekcie:
„Sięganie po klasykę mas sens tylko wtedy, gdy się ją rozumie, niekoniecznie obiektywnie i gdy wiadomo co chcemy powiedzieć odbiorcy, reinterpretując znane lub bardzo znane utwory. Gaba oprócz tego, że świetnie śpiewa, jest muzykiem dużego formatu. Wspólnie udaje nam się nie tylko odkrywać twórczość Młynarskiego na nowo, ale także uwypuklić walor muzyczny, wzbogacając go o improwizację, żonglować konwencją i formą. To właśnie sprawia, że projekt Młynarski/Kulka jest godny uwagi i autentyczny, gdyż działa w oparciu o pojęcia, które zawsze były bardzo ważne dla samego autora, nadając im jednocześnie zupełnie nowy kierunek“.

Podczas wieczoru w Delikatesach.Esencja usłyszymy m. in. „Lubię Wrony“, „Nie Ma Jak U Mamy“ czy „La Valse Du Mal“.

Bilety: 130 zł od osoby z gwarancją miejsca przy stoliku.
Rezerwacja: piotr@delies.pl