info

Kuba Dąbrowski i Karol Radziszewski urodzili się w 1980 w Białymstoku. Znają się i przyjaźnią od liceum. Dzisiaj obaj mieszkają w Warszawie. Pierwszy jest fotografem, drugi artystą spełniającym się na większej ilości pól. W zeszłym roku mieli wspólną wystawę Koledzy w krakowskiej galerii ZPAF i S-KA i symultaniczne wystawy w białostockim Arsenale. Wystawa w TR Warszawa to trzecia odsłona ich artystycznego dialogu - Kuba i Karol wręczą sobie prezenty.

Kuba Dąbrowski skończył socjologię na UJ i fotografię w ITF w Opawie w Czechach. Jako fotograf współpracuje między innymi z „Przekrojem" „Vivą", „Machiną", „Exklusivem" i „Die Zeit". W „Przekroju" redaguje rubrykę o historii fotografii. Miał kilka wystaw za granicą: w Tokio, Berlinie, Bukareszcie, i w kraju - w Białymstoku, Warszawie, Krakowie.
www.kubadabrowski.com
www.accidentswillhappen.blogspot.com

Karol Radziszewski - malarz, performer, publicysta. Maluje obrazy i murale, rysuje. Autor instalacji, akcji, fotografii i filmów wideo. Absolwent Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP. Pomysłodawca i współtwórca Latającej galerii szu szu. Założyciel, wydawca i redaktor naczelny magazynu „DIK Fagazine". Laureat głównej nagrody III edycji konkursu Samsung Art Master oraz nagrody Fundacji im. Marcina Kołodyńskiego (2006). Uczestnik licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce (m.in. Narodowa Galeria Sztuki Zachęta, CSW Zamek Ujazdowski, CSW Łaźnia) i za granicą (m.in. Francja, Niemcy, Szwajcaria, Izrael, Meksyk, Rumunia, USA).
www.karolradziszewski.com