info

Jacek Lachowicz, muzyk związany głównie ze sceną trójmiejską, jest w środowisku polskiej muzyki alternatywnej postacią szczególną, charakterem twórczym wykraczając daleko poza ramy standardowego rozumienia rocka w Polsce.

Przez osiem lat współpracował z sopocką grupą alternatywną Ścianka, z którą nagrał cztery płyty długogrające i pięć singli. Znany jest także m.in. ze współpracy z Andrzejem Smolikiem, trójmiejskim zespołem Kobiety i Anią Dąbrowską. Z Tymonem Tymańskim nagrał ścieżkę dźwiękową do filmu Wojciecha Smarzowskiego Wesele, stworzył też muzykę do filmu Oda do radości w reżyserii Anny Kazejak-Dawid, Jana Komasy i Macieja Migasa. Współtworzył projekt Lenny Valentino, za który w 2001 roku otrzymał nagrodę przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii „muzyka alternatywna". W 2004 roku wystąpił w projekcie Johna Zorna (Cobra) podczas Warsaw Summer Jazz Days.

Od czterech lat tworzy własny projekt muzyczny nazwany po prostu Lachowicz. Dotychczas ukazały się jego trzy płyty solowe: Jacek Lachowicz, Za morzami i Runo (album z kompozycjami instrumentalnymi stworzonymi na potrzeby filmów).
Lachowicz współpracuje z dwoma znanymi muzykami: Michałem Gosem(perkusja) i Wojtkiem Bubakiem (gitara). Gościnnie na koncercie zagrają także Ania Dąbrowska i Marcin Izdebski. Oprawa wizualna: Cukier.
bilety 35 zł, 30 zł, kup bilet on line tutaj