info

Jacek Kita - fortepian
Piotr Domagalski - kontrabas
Jerzy Rogiewicz - perkusja
 

Zespól tworzą kontrabasista i dwóch kompozytorów. Po dodaniu pianisty i perkusisty otrzymamy typowe trio, grające nietypowa muzykę. Nie ma co ukrywać, blisko im do jazzu. Jednak chwytliwe melodie, połamane rytmy, żywiołowa improwizacja oraz niekontrolowane wybuchy liryzmu tworzą oryginalną całość - niecodzienną w formie i neurotyczną w treści.
Zadebiutowali na Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym w Krakowie w 2005 roku. Są dwukrotnymi laureatami Festiwalu Jazz Juniors (2005, 2006) oraz głównej nagrody festiwalu FAMA (Świnoujście, 2006). Oprócz autorskiego programu wykonują również własną muzykę do niemego filmu Fritza Langa Metropolis. W 2007 roku wystąpili z orkiestrą symfoniczną pod dyrekcją Marzeny Diakun w Concerto da Camera autorstwa Jerzego Rogiewicza. Niedawno nagrali materiał na swoją debiutancką płytę.
Ich muzyka jest odbiciem doświadczeń i zainteresowań - Piotr ukończył studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach (kontrabas), Jacek i Jerzy są absolwentami klasy kompozycji Akademii Muzycznej w Krakowie. W ich muzyce Levity usłyszeć więc można zarówno wpływy Krzysztofa Pendereckiego, jak i Janusza Muniaka.

bilety 35 zł, 30 zł. Kup bilet online.