info

Koncert odbywa się w ramach 1. polskiej edycji międzynarodowego, muzycznego festiwalu twórczości kobiecej: LFSM FESTIVAL - FEMALE INDIE MUSIC FESTIVAL, czyli Kobiece (Za)mieszanie - PARIS - BERLIN – WARSZAWA, 1 – 7 października 2010

LFSM FESTIVAL (Les Femmes S’en Melent), festiwal kobiecej muzyki niezależnej, celebrującej twórczość kobiet, od 12 lat cieszy się prestiżem i rosnącym zainteresowaniem w całej Europie. Premierowy koncert w 97 r. w Paryżu ewoluował do rangi festiwalu, zadomowił się w kilkunastu miastach we Francji, a następnie wpisał się do kalendarza ważnych wydarzeń muzycznych w Belgii, Szwajcarii, Niemczech, Hiszpanii i Anglii. Pełen pasji, świeżości, eklektyzmu i ciekawości, LFSM festiwal, zagłębia się w tematykę kobiecą, będąc jednak dalekim od feminizmu. Zwiększone zainteresowanie festiwalem LFSM było sprzężone z coraz mocniejszą pozycją kobiet na światowej scenie muzycznej. LFSM jednogłośnie okrzyknięty jako unikatowe i niezbędne spotkanie muzyczne w całej Europie, stanowi integralną cześć jednej z najgorętszej sceny muzycznej i wciąż jest kopalnią nowych talentów. Festiwal pełen twórczej energii, ewoluował w jedno z najciekawszych europejskich wydarzeń kulturalnych.

LFSM FESTIVAL (Les Femmes S’en Melent) opiera się na koncepcji współpracy z kultowymi artystkami międzynarodowymi, ale również odkrywa nowe talenty, potwierdzając swoje głębokie zaangażowanie we wspieraniu kobiecej twórczości. Nazwa festiwalu LFSM jest oparta na subtelnej grze słów, komentuje (ważną) pozycję kobiet na scenie muzycznej. Nazwa festiwalu implikuje twórcze zamieszanie, dynamizm, pomysłowość i zaangażowanie kobiet w kształtowaniu trendów. To co się dzisiaj wydaje oczywiste, nie zawsze było tak ewidentne…

Festiwal jest organizowany przez Come4Event we współpracy z Instytutem Francuskim w Warszawie, Emma Pak i TR Warszawa.
 

PROGRAM:

Sobota 2 października, 1500m2

Dj Missill, Heidi Mortenson, Human Toys

Poniedziałek 4 października, TR Warszawa, Duża Sala
Jessie Evans, Pilöt

Czwartek 7 października, Café Kulturalna
Golden Disko Ship, Vale Poher

 

Jessie Evans – amerykańska artystka, tworząca muzykę elektroniczną i pop. Jej twórczość jest zmysłowym i chaotycznym huraganem dźwięków, które prowadzą do egzotycznego i szalonego świata rytmów. Sama Jessie mówi, że jej muzyka jest taneczną mieszanką, która rozpalać ma zmysły słuchaczy, dotrzeć do ich ciał, opętać i sprawić, że zostaną porwane przez emocje. W 2009 roku wydała pierwszy solowy album Is it fire?. Artystkę na koncertach wspiera Tobby Dammit (Iggy Pop, Swans), Budgie (The Creatures, Siouxsie and the Banshees), Martin Wank (Calexico) i Namosh.

 
Ta dziewczyna rozpala. Kubeł zimnej wody na ochłodę? W przypadku Jessie Evans zapomnijcie o utartych schematach. Poczekajcie i pozwólcie biodrom ruszyć w szaleńczy tan. Czy to ogień? Poczekajcie aż zaczniecie płonąć.
Karolina Wanat, wp.pl
 
http://www.myspace.com/jessieevansmusic
 
 
 
:Pilöt – niezwykły muzyczny projekt prowadzony przez młodą i wyjątkowo utalentowaną francuską artystkę – a.c. LT de Selve. Współpracują z nią Antoine Eole, Victor Belin i Thomas Hispa. Ich trudna do zdefiniowania muzyka to perwersyjny, smakowity rockowo-punkowy koktajl, który zabiera słuchacza w podróż po krainach z dziecięcych snów. Debiutancki album Mother (2009) jest pozycją obowiązkową dla fanów mrocznego i wielowymiarowego grania. Wśród swoich inspiracji muzycy podają Sonic Youth, The Fall, Toma Waitsa i Lydię Lunch.
 
Ta dziewczyna mówi, że jest córką Bestii... I faktycznie coś w tym jest.
Paul Soin, Distuned Voices
 
 http://www.myspace.com/00pilot