info

Marc Ducret: gitara
Bruno Chevillon: kontrabas
Eric Echampard: instrumenty perkusyjne

Wirtuoz gry na gitarze Marc Ducret urodził się w 1957 roku w Paryżu. Rozpoczął karierę muzyczną, grając głównie na kontrabasie. Na przełomie lat 70. i 80., pomimo ogromnego talentu, daje tylko kilka koncertów, nie zaznaczając swojej obecności na scenie jazzowej. Przyjaźnie z François Chassagnite i Markiem Michelem pozwalają mu na stopniowe wchodzenie do środowiska jazzowego. Potem nadchodzi czas Big Bandów: Onztet Patrice'a Caratini. W 1986 roku zostaje członkiem pierwszej Krajowej Orkiestry Jazzowej we Francji.

W 1987 roku otrzymuje nagrodę Django Reinhardta, a w 1988 zostaje wybrany najlepszym gitarzystą Jazz Hot i gwiazdą SACEM. Odtąd jego kariera potoczy się szyblo. Gra Marca Ducreta nabiera rozmachu, artysta rozwija swój styl gry prawą ręką.

W 1991 roku Marc Ducret nawiązuje współpracę z saksofonistą Timem Berne, z którym w latach 1991-1995 nagrał sześć płyt. Marc Ducret współpracował z wieloma muzykami, takimi jak: David friedmann, Michel Portal, Franco Ambrosetti, Didier Lockwood, Eric Barret czy Miroslav Vitous. Wraz z Bruno Chevillonem i Ericem Echampardem stworzył własny zespół muzyczny Marc Ducret Trio. Współpracuje także z innymi zespołami, m.in z kwartetem François Corneloupa.

Koncert zorganizowany został przez Instytut Francuski w Warszawie, Ambasadę Francji i Alliance Française w ramach polskiej trasy koncertowej zespołu.

bilety 25 zł, 20 zł