info

przekład Karolina Bikont

opieka reżyserska Natalia Sołtysik

obsada: Maria Maj, Agnieszka Podsiadlik, Jan Dravnel, Piotr Głowacki

Linus stracił żonę, dziecko i pracę. Został mu tylko pies. Choć próbował wziąć się w garść, za każdym razem zderzał się z brutalną rzeczywistością i społeczeństwem, które jego zdaniem uniemożliwia mu samorealizację. Sara nie miała ochoty przyjąć zaproszenia na kolację ze znajomymi, którą zorganizował jej były mąż. Kiedy wchodzi do mieszkania, jest pierwszym gościem i, jak się okaże, jedynym. Sara wpada w pułapkę. Została zwabiona do mieszkania Linusa, który za wszelką cenę chce namówić ją do wspólnego wyjazdu do Meksyku, gdzie mają zacząć nowe życie.

Catherine Aigner urodziła się w 1977 roku w Monachium; studiowała wiedzę o teatrze i scenopisarstwo. Finalistka Dni Dramaturgii 2003 w wiedeńskim Burgtheater. Napisała m.in. sztuki: Vater Luzifer oder das Spiel der Illuzionen, Das Boot oder vom Kinde, das nicht rudern wollte, Nicht vieles ist anders, Fünf im Koffer, Hinter Augen, Medea, Mann kann sie hören...!
Aigner zajmuje się takimi tematami, jak izolacja, lęk, poczucie osamotnienia w społeczeństwie, tęsknota za miłością. Posługuje się nieczęsto spotykaną, zaskakującą wyobraźnią w konstruowaniu napięcia; jej często ekscentryczne postaci odstają od realnego otoczenia i zmuszają widza do towarzyszenia im w podróży w najdziwniejsze rejony.

TR Warszawa we współpracy z Austriackim Forum Kultury i Agencją Dramatu i Teatru