info

pokaz przedpremierowy

reżyseria Marcin Wrona; scenariusz Marcin Wrona, Grażyna Trela, Marek Pruchniewski; zdjęcia Paweł Flis; muzyka Marcin Macuk; producenci Piotr Dzięcioł, Łukasz Dzięcioł; Polska 2009; czas trwania: 91 min
obsada: Eryk Lubos, Luu De Ly, Wojciech Zieliński, Krzysztof Kolberger, Roma Gąsiorowska, Marek Piotrowski, Małgorzata Zajączkowska, Joanna Kurowska, Monika Kwiatkowska-Dejczer i in.

Jeden z najbardziej oczekiwanych debiutów pełnometrażowych w polskim kinie. Już zrealizowana w 2001 roku znakomita szkolna etiuda Człowiek Magnes Marcina Wrony zebrała nagrody m.in. na festiwalach w Krakowie, Nowym Jorku, Monachium i Belgradzie. Scenariusz Mojej krwi (pierwotny tytuł Tamagotchi) zwyciężył w polskiej edycji konkursu Hartley-Merrill. Zdobył też trzecie miejsce w edycji międzynarodowej.
Głównym bohaterem filmu jest Igor (Eryk Lubos), bokser, który podczas jednej z walk zostaje poważnie ranny i musi zrezygnować z kariery. Po kolejnych, nieudanych związkach z kobietami zaczyna myśleć o tym, żeby zostawić po sobie „coś” – dziecko. Do tego właśnie potrzebna jest mu przypadkowo poznana na bazarze Wietnamka (Luu De Ly), która zgadza się urodzić mu dziecko w zamian za polskie obywatelstwo. To trudne na początku spotkanie ludzi odmiennych kultur zmieni wszystko w życiu bohaterów.
Bohaterem Mojej krwi jest też współczesna Warszawa – jej symboliczne, znane wszystkim miejsca i mroczne zaułki, a także mało znana mieszkańcom miasta kultura największej mniejszości etnicznej w stolicy.

Marcin Wrona zrealizował kilka spektakli dla teatru telewizji, a w 2004 roku w TR Warszawa wyreżyserował sztukę Endy Walsha Uwięzieni.

Pokaz otworzy spotkanie z twórcami filmu.

Pokaz zorganizowany we współpracy z Opus Film.