info

Franz Hautzinger (trąbka kieszonkowa)
Jacek Kochan (perkusja, laptop)

Franz Hautzinger - kompozytor i wykonawca “new and improvised music”. Jest jednym z najwybitniejszych artystów muzycznej sceny austriackiego jazzu i nowej improwizowanej muzyki. Twórca unikalnego stylu, w którym łączy elementy klasycznej muzyki 20. wieku z elektroniką, free jazzem i europejską muzyka awangardową . Do swoich improwizacji używa trąbki ćwierćtonowej (quarter tone trumpet).
Jako solista występował z takimi gwiazdami jak Elliott Sharp, Derek Bailey, Ben Patterson, Joachim Kuhn, Tony Oxley, Otomo Yosihide, Werner Dafeldecker, Martin Brandlmeyer (Radian), Steve Noble, Otomo Yoshihide, Helge Hinteregger, Martin Siewert.
Tworzy również autorskie projekty: Franz Hautzinger Speakers Corner, Dachte musik, Regenorcheste. Jest czlonkiem grupy the Zeitkratzer-Ensemble in Berlin.

Jacek Kochan - perkusista, kompozytor, aranżer. Karierę artystyczną rozpoczął w latach 70-tych. W styczniu 1981 r. wyjechał do USA i przez dwa lata mieszkał w Nowym Jorku, gdzie studiował z Jaco Pastoriusem, Mike'm Clarkiem i Robie Gonzalezem. W połowie lat 80-tych przeniósł się do Kanady i zamieszkał w Montrealu. Tam też brał czynny udział w jazzowym życiu zarówno jako lider jak i muzyk sesyjny. Pisał i nagrywał utwory chóralne i orkiestralne, które na stałe zostały włączone do repertuaru
zespółów takich jak Tudor Singers i Repercussion. W 1990 r. przeniósł się do Toronto, gdzie kontynuował swoją działalność. Nagrywał i pracował z artystami kanadyjskimi i amerykańskimi. W 1995 roku powrócił do Europy gdzie kontynuuje swoją działalność, a lista jego współpracowników jest imponująca. Występował i nagrywał m.in. z Davem Liebmanem, Gary Thomasem, Gregiem Osby, Marc Coplandem, Joey Calderazzo, Pallem Mikkelborgiem, Eddie Hendersonem i Leszkiem Możdżerem.
W TR Warszawa PAANSORI DUO zagrało m.in. materiał ze swego ostatniego CD "One eyed horse" .