info

Zespół Płyny powstał latem 2004 roku w Warszawie z inicjatywy dwóch muzyków - śpiewającego gitarzysty Igora Spolski i nie mniej śpiewającego basisty Szymona Tarkowskiego. Chcieli oni stworzyć nowy projekt, który stałby się swoistym wehikułem dla ich nieco szalonych pomysłów muzycznych, wynikających z osłuchania w bardzo wielu różnorodnych gatunkach i stylach. Stworzyli więc songwriterską spółkę w stylu Lennon/McCartney i po dokooptowaniu reszty składu zagrali wiele znakomitych koncertów i nagrali debiutancką płytę Płyny, która ukazała się wiosną 2007 roku nakładem firmy Dream Music/EMI, zbierając mnóstwo świetnych recenzji.

Dziennikarze próbujący opisać fenomen zespołu Płyny sięgają po porównania z formacjami tak różnymi jak późni The Beatles, Manu Chao, Kury, Stereolab, Voo Voo, Kobiety czy Blur. We wszystkich tych porównaniach jest trochę racji, ale nie należy zapominać, że w twórczości Płynów jest też wiele elementów zupełnie oryginalnych, takich jak chociażby niezwykle charakterystyczne teksty (po polsku i nie tylko!), w których absurdalna zabawa słowem często sąsiaduje z nieco zdystansowanymi, ale celnymi i wnikliwymi obserwacjami na temat życia młodych ludzi w dużym mieście.

Płyny starają się jednak przede wszystkim generować z siebie pozytywną energię - w końcu grają to, co lubią, i lubią, to co grają! A na drugiej płycie „Rzeszów - St. Tropez", wydanej w czerwcu 2008 roku prezentują dwanaście kawałków świeżych jak pierwsze truskawki zjedzone wiosną - idealną mieszankę alternatywnego rocka, avant popu, miejskiego folku, pogodnego reggae, a nawet jazzu. Dla smakoszy!
bilety 35 zł, 30 zł