info

Polpo Motel tworzy dwójka muzyków wywodzących się ze skrajnie różnych światów. Olga Mysłowska jest klasycznie wykształconą śpiewaczką, uczyła się m.in. u Emmy Kirkby, Paula Esswooda, Jamesa Oxleya i Olgi Pasiecznik. Ma na koncie występy w prestiżowych salach koncertowych (Filharmonia Narodowa, Studio Koncertowe S1 Polskiego Radia). Jako solistka współpracuje z wieloma zespołami specjalizującymi się w stylowym wykonywaniu muzyki baroku, jest również zapraszana do udziału w prawykonaniach utworów muzyki współczesnej. Jednak na potrzeby Polpo Motelu używa zwykłego, nieoperowego głosu, jest też autorką tekstów piosenek. Daniel Pigoński był klawiszowcem w zespole Pustki, jest współzałożycielem zespołu Elektrolot, w którym współpracował z Bartkiem Weberem oraz z Marią Peszek. Zajmuje się również tworzeniem muzyki dla teatru, był zapraszany przez takich reżyserów jak Piotr Cieplak, Michal Borczuch, Arkadiusz Tworus czy Piotr Lachmann. W Polpo Motelu gra na małych keyboardach Casio.
W 2007 roku Polpo Motel był nominowany do nagród magazynu Pulp w kategoriach: najlepiej wyglądający zespół oraz Następna Duża Rzecz.
Ich piosenki są połączeniem absurdalnej elektroniki, estetyzującego wokalu i groteskowych tekstów. Muzycy na określenie swojego stylu ukuli wyrażenie „eklektronika". Poza tym deklarują, że są zespołem kieszonkowym, bo razem z całym sprzętem są w stanie zmieścić się w sportowym kabriolecie.
Z entuzjazmem, jako pierwsza, ogłaszam narodziny gwiazdy, jeszcze zanim wyda pierwszą płytę i zanim inni recenzenci się zachwycą. A to nieuniknione, bo na pierwszy rzut oka widać, ze Polpo Motel to coś pierwszego, nowego, czego jeszcze nie było, do niczego innego niepodobne. (...) Jego piosenki są piękne jak spotkanie na stole prosektoryjnym maszyny do szycia i parasola.
Paulina Reiter, Gazeta Wyborcza

Połączenie klasycznego śpiewu z awangardową elektroniką robi niesamowite wrażenie.
Maciej Stempurski, Rzeczpospolita

bilety 35 zł, 30 zł