info

Prezentujemy cykl filmów młodych reżyserów, związanych ze Studiem Munka. Jest to wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Telewizji Polskiej. Celem projektu jest tworzenie ambitnego kina artystycznego, portretowanie współczesności i przedstawianie aktualnych przemian w Polsce. Dzięki temu przedsięwzięciu młodzi, kreatywni twórcy mają możliwość zrealizowania filmu fabularnego (F), dokumentalnego (D) lub animowanego (A) w profesjonalnych warunkach.

Czas trwania wszystkich projekcji 121' 57"

Hanoi-Warszawa (27'13") – F
scenariusz i reżyseria: Katarzyna Klimkiewicz; zdjęcia: Andrzej Wojciechowski; montaż: Andrzej Dąbrowski; muzyka: Marzena Majcher;
obsada: Thu Ha Mai, Le Thanh Hunh, Michał Podsiadło, Klaudia Barcik, Przemysław Modliszewski, Viet Dung;
Historia młodej Wietnamki Ahn, która przez zieloną granicę przedostaje się do Polski. Młoda dziewczyna wyrywa się brutalnym przewoźnikom i na własną rękę, bez grosza przy duszy i znajomości języka, próbuje dostać się do Warszawy. Tam czeka na nią narzeczony.

Film Hanoi-Warszawa powstał w 2009 roku na podstawie scenariusza Katarzyny Klimkiewicz w konkursie telewizji Kino Polska. Hanoi-Warszawa zostało wyprodukowane przez telewizję Kino Polska w koprodukcji ze Studiem Munka.

Poza starością (10'38") – A
reżyseria i scenariusz: Grzegorz Wacławek;
Opowieść o obecności starszego pokolenia w życiu dzieci i młodych ludzi. To także historia o tym, jak ważne są relacje międzypokoleniowe, które każdej ze stron dostarczają głębokich przeżyć emocjonalnych.

 

Przyjdź do mnie (29'25") – F
scenariusz i reżyseria: Ewa Banaszkiewicz; operator obrazu: Bernadeta Passen; montaż: Miky Wolf; muzyka: Tara Creme;
obsada: Olga Serebryakova, Abdul Jabbar Bassmar, Ela Komorowska;
Asia, młoda Polka z Białorusi, przyjeżdża do Polski, aby zamieszkać ze swoim chłopakiem Piotrem. Kiedy odkrywa, że w mieszkaniu Piotra mieszka jego nowa dziewczyna, zostaje bez noclegu. Włócząc się po zimowych ulicach Warszawy, w barze z kebabem poznaje nastolatka Habiba.

Kres świata (9'26") – D
scenariusz i reżyseria: Mateusz Skalski; operator obrazu: Mateusz Skalski;
Opowieść o wpół opuszczonej wsi. Młodzi wyjechali za chlebem za granicę lub do miasta. Starzy, którzy zostali, codziennie wyczekują na obwoźny sklep z pieczywem. Jest to ich jedyne okno na świat.

Serca dwa (15'14") – D
scenariusz i reżyseria: Anna Kuśmierczyk; zdjęcia: Małgorzata Szyłak, Marcin Nowak; montaż: Mariusz Kuś; udźwiękowienie: Izabela Waśkiewicz;
Kamera towarzyszy młodym parom podczas realizacji pamiątkowych sesji filmowych w dniu ślubu.

„Glasgow” (30’) - F
reżyseria: Piotr Subbotko

Glasgow to historia 12-letniego Damiana, który żyje w przekonaniu, że jego ojcem jest znany piłkarz klubu Celtic Glasgow. W czasie wakacji chłopiec zbiera pieniądze na wyjazd do Szkocji, pracując przy remontach mieszkań z emerytowanym Mieciem. Zakochany w piętnastoletniej Monice, która jest w ciąży, chce zaopiekować się jej dzieckiem i zabrać oboje w podróż do lepszego świata.

Po projekcjach odbędą się spotkania z twórcami filmów, które prowadzi Ryszard Jaźwiński („Trójkowo filmowo”, Program III Polskiego Radia)

Pokaz zorganizowany we współpracy ze Studiem Munka.
Więcej informacji o filmach na stronie www.studiomunka.pl

bilety 5 zł