info

Szymon Wróblewski
Powierzchnia
opieka reżyserska Magdalena Łazarkiewicz
Rodzinne piekło. Matka, ojciec, córka i przyjaciel domu. Rozmowa, w której wychodzą na jaw rodzinne tajemnice. Właściwie wiele rozmów, w większym lub mniejszym gronie, połączonych w jeden, nieprzerwany ciąg wypowiedzi, w którym wciąż pojawiają się nowe wątki i sytuacje. Brak umiejscowienia dialogów w czasie i przestrzeni sprawia, że od razu widzimy to, co najważniejsze. Z jednej strony pozory normalności i rodzicielską troskę, z drugiej - to, co pod powierzchnią: koszmar przeżywany przez najmłodszą bohaterkę.
 

Maciej Sobieszczański
Hiszpański szachraj
opieka reżyserska Arkadiusz Tworus
Niepozbawiona humoru zabawa konwencją czarnego kryminału. Stylizowane na Chandlera dialogi oraz dobrze podpatrzone i dowcipnie sparodiowane sytuacje. Kryminalna intryga została rozebrana na części, a następnie w przewrotny sposób poskładana na nowo. Komponowanie akcji z „gotowych" elementów odbywa się na oczach widzów przez wszechwiedzącego narratora, który wtrącając się do akcji i przemawiając wprost do bohaterów ironicznie komentuje bieżące wydarzenia.

Michał Bajer
Straż nocna
opieka reżyserska Grzegorz Jarzyna
Mroczny dramat rozgrywający się w środowisku strażników muzealnych. Strażnicy giną w niewyjaśnionych okolicznościach podczas nocnych dyżurów lub popadają w obłęd. Tajemnica ma związek z zażyłymi relacjami, w jakie wchodzą bohaterowie z dziełami sztuki. Historię poznajemy wraz z młodym człowiekiem, który zaczyna pracę w muzeum. Nasuwająca skojarzenia z filmami Lyncha, intrygująca opowieść o tym, jak to, co w miłości duchowe łączy się z tym, co fizyczne.