info

pokaz przedpremierowy

scenariusz i reżyseria François Ozon; zdjęcia Jeanne Lapoirie; muzyka Philippe Rombi; Francja / Włochy 2008, czas trwania: 90 min

obsada: Sergi Lopez, Alexandra Lamy, Jean-Claude Bolle-Reddat, Arthur Peyret, Melusine Mayance, Andre Wilms i in.

Zwyczajne spotkanie dwojga ludzi staje się początkiem niezwykłej historii. Katie jest samotną matką, na co dzień pracującą w fabryce. Pewnego dnia na jej drodze staje Paco. Zakochują się w sobie niemal od pierwszego wejrzenia. Wkrótce potem na świat przychodzi Ricky. I gdy wydaje się, że ich szczęściu już nic nie może przeszkodzić, nagle okazuje się, że chłopiec jest dość niezwykłym dzieckiem. Miłość Katie i Paco zostaje wystawiona na próbę…

Elementy składające się na typowe „kino społeczne” Ozon układa jednak inaczej, błyskotliwie grając z naszym poczuciem prawdopodobieństwa. W brzydką, standardową rzeczywistość ni stąd, ni zowąd wkracza bajka rodem z E.T.
Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza

Ozon stawia na zdolność widza do uwierzenia w niemożliwe. W miarę jak akcja filmu posuwa się do przodu, obraz staje się coraz jaśniejszy, a ton filmu coraz lżejszy. Nawet, jeśli i tu pojawiają się strefy cienia, Ricky jest prawdopodobnie najbardziej optymistycznym filmem Ozona, daje poczucie, ze szczęśliwa miłość jest – wreszcie - możliwa.
Ricky potwierdza, że François Ozon, to jeden z najciekawszych współczesnych francuskich reżyserów. Ma się tylko ochotę, by nie przestawał nas zaskakiwać.
Romain Le Vern, DVDrama

bilety 1 zł