info

Rodzinna firma
reżyseria: Maciej Migas
zdjęcia: Radosław Ładczuk
muzyka: AGD
montaż: Bogusława Furga
czas trwania 11 minut
Polska 2002
Portret dokumentalny polskiego kapitalisty z prowincji. Bohaterem jest właściciel firmy zatrudniającej byłych pracowników PGR-u. Film jest próbą metafory młodego polskiego kapitalizmu.

 

Wielki bieg
reżyseria: Maciej Migas
zdjęcia: Radosław Ładczuk
montaż: Bogusława Furga.
czas trwania: 13 min
Polska 2004
Bohaterem filmu jest młody człowiek, który ma wielkie ambicje polityczne. Marzy o tym, by w przyszłości zostać premierem. Pochodzi z polskiej prowincji i dzięki polityce zamierza osiągnąć sukces.

 

Syberyjski przewodnik
reżyseria: Maciej Migas, Jędrzej Morawiecki
zdjęcia: Radosław Ładczuk
montaż: Rafał Listopad
czas trwania: 46 min.
Polska 2005
Dokumentalny film drogi. Celem podróży jest „Kościół Ostatniego Testamentu” – sekta , która odnalazła na Syberii swoją „Ziemię Obiecaną”. Bohater tego filmu – Igor Nowikow- jest jednym z jej wyznawców. Razem z nim podróżujemy przez Rosję. Podróż ta ukazuje kulturowe i obyczajowe przemiany Rosjan, którzy wymęczeni ateizmem poszukują nowych dróg duchowego rozwoju.

„Syberyjski przewodnik” zdobył m.in. Srebrną Iglicę w kategorii filmów dokumentalnych na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Ofensiva” we Wrocławiu (2006) i Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich na Krakowskim Festiwalu Filmowym (2006).

 

Maciej Migas - ur. w1976 roku. Student reżyserii łódzkiej PWSFTiT i Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie, jeden z autorów głośnej „Ody do radości”. Wraz z pozostałymi jego twórcami był nominowany do Paszportu „Polityki” za rok 2005 w kategorii film.