info

Piotr Jackson Wolski – instrumenty perkusyjne
Mamadou Diouf – śpiew
Grzegorz Sorbian – gitara
Andrzej „Lalin” Kasprzyk – elektronika
Marcin „Odi" Odyniec – saksofon, flet

Muzyki granej przez Tam Tam Project w żaden sposób nie można określić mianem „sztucznej”, albo „wtórnej”. Nie można jej też nazwać etniczną. Afrykańskie rytmy, arabska, czy romska melodyka stanowią tutaj raczej tło dla improwizacji. Artyści z Tam Tam Project wykorzystują także motywy z muzyki klasycznej, znakomicie łącząc te, wydawałoby się, tak odległe od siebie światy w jedną, przepiękną całość.
W ich muzyce możemy odnaleźć współczesne, transowe gatunki. Piotr Jackson Wolski jest przeciwnikiem wszelkich klasyfikacji i szufladkowania., uważa, że jego twórczość to otwarta formuła artystyczna, nieograniczona formą i dzięki brakowi stylistycznych barier nieprzewidywalna, a artyści z odległych od siebie kręgów kulturowych podążają w niej tam, gdzie chcą.
Patrząc na skład zespołu, trudno sobie wyobrazić większą mieszankę kulturową i artystyczną: Piotr Jackson Wolski jest perkusistą o korzeniach jazzowych (grał m.in .z Tomaszem Stańką), Mamadou Diouf to wokalista głęboko tkwiącym w afrykańskiej stylistyce. Oprócz instrumentów akustycznych, jak saksofony i instrumenty perkusyjne z różnych szerokości geograficznych, usłyszymy tu gitary elektryczne Grzegorza Sorbiana i „żywą elektronikę” kreowaną przez DJ Lalina. Według Piotra Jacksona Wolskiego muzyka to tylko fragment przekazu zespołu. Równie ważną jego część stanowi tekst śpiewany i mówiony w czterech językach: wolof, polskim, francuskim i romskim.

Piotr Jackson Wolski – założyciel i lider Tam Tam Project, uprawia tak różne gatunki muzyki, jak etno, jazz house. Ta różnorodność inspiracji wynika z jego wyobraźni muzycznej i znakomitego opanowania technik gry na różnych instrumentach perkusyjnych. Naturalną konsekwencją tych możliwości stała się współpraca z wieloma świetnymi muzykami i zespołami – artysta grał m.in. ze Stanisławem Soyką, Tomaszem Stańką, Maanamem. Uczestniczył także w tworzeniu muzyki do filmów „Krew i wino”, „Psy 2” „Osaczony”, „Quo Vadis”. Twórca autorskiej szkoły perkusyjnej Tam Tam Academy. Współtwórca audycji „Jaatka Matka” w Radiu Jazz
Mamadou Diouf – jest znany ze stałej współpracy z grupą Voo Voo oraz Włodzimierzem Kiniorskim. Współautor płyty „African Snow”, która w 2000 roku otrzymała tytuł najlepszego wydawnictwa elitarnego World Entertainment Network oraz została okrzyknięta przebojem rozgłośni BBC. Współtwórca autorskiej audycji „Jaatka Matka” w Radiu Jazz.
Grzegorz Sorbian – jako muzyk i DJ (live electronics) ma na koncie współpracę z Jackiem Kochanem, Gregiem Osby, Christianem Speringiem, Andy Mandorfem, Hansem Hautzingerem, François Corneloupem, Antonim Gralakiem, Maciejem Grzywaczem. Jako DJ Sorbee (party dj) znany w klubach stolicy i innych klubowych ośrodkach.
Przez siedem lat współtworzył i kierował warszawsko-krakowską stacją Jazz Radio. Przygotowuje materiał na własną płytę (synteza wszystkich doświadczeń), choć obecnie wciągnął go Tam Tam Project.
Andrzej „Lalin” Kasprzyk – producent i muzyk. Współtwórca beznadziejnie błyskotliwego duetu 2nd Hand Bitnix. Znany także ze współpracy ze starym Jazz Radiem (kreacja szaty dźwiękowej stacji),Polskim Radiem Bis i Mistrzowską Szkołą Filmową Andrzeja Wajdy.
Marcin „Odi" Odyniec – współpracuję ze studiem Chaos Records jako muzyk sesyjny.Gra w zespole Leonoff. Współpracował z zespołem Full Flavour.

bilety: 25 zł, 20 zł