info

przekład Klaudyna Rozhin

opieka reżyserska Ula Kijak
obsada: Roma Gąsiorowska, Aleksandra Listwan, Jolanta Olszewska, Lech Łotocki, Jakub Snochowski

Mia jest uczennicą prywatnej szkoły z internatem. Ma dostęp do leków psychotropowych. Od Marthy. Henry chce studiować malarstwo. Ma dostęp do alkoholu. Od Marthy. Martha kontroluje ich życie. Martha to ich matka.
Tamta twarz to odważna, ostra i dogłębna analiza sytuacji, w której dzieci stają się rodzicami swoich rodziców.

Jeden z najbardziej imponujących debiutów, jakiego byłem świadkiem podczas 30 lat pracy jako krytyk teatralny. Autorka, Polly Stenham, absolwentka kursu dla młodych dramatopisarzy organizowanego przez Royal Court Theatre, ma teraz 20 lat; miała 19, gdy napisała Tamtą twarz, sztukę, która poruszyła mnie do głębi... Pod każdym względem, jest to niezwykły tekst, który na długo pozostanie w pamięci.
Charles Spencer, The Telegraph

Nadzwyczaj odważna i żywiołowo teatralna. Pełna przejmujących obrazów, bezwzględnego okrucieństwa i czarnego humoru. Tamta twarz to sztuka butna i śmiała, dowcipna i mądra.
Sam Marlowe, The Times

Premiera sztuki w reżyserii Jeremy Herrina odbyła się w Royal Court Jerwood Theatre Upstairs w kwietniu 2007 roku. Autorka nagrodzona została Evening Standard Charles Wintour Award i Critics‘ Circle Award dla Najbardziej Obiecującego Dramatopisarza oraz Theatrical Management Association Award za Najlepszą Nową Sztukę (2007), otrzymała też grant od UK Film Council na napisanie filmowej adaptacji sztuki.

Czytanie zorganizowane we współpracy z agencja ADiT.