info

Bartłomiej Zaborowski - wokal, gitara
Olegs Samsonovs - perkusja
Krystian Kwolek - bas, organy Hammonda, gitara akustyczna
The Poise Rite powstał w 1997 roku w Rzeszowie. Po zagraniu kilkudziesięciu koncertów i paru sesjach w studio ukazał się oficjalny materiał zespołu - krążek „Jutro bez znaczenia" (2001). Magazyn „Tylko Rock" napisał o nim: „Może to być jeden z najciekawszych debiutów w rodzimym podziemiu rockowym".

Wkrótce muzycy The Poise Rite podjęli decyzję o przeniesieniu się do Anglii. Szybko znaleźli tam miejsce, w którym rozpoczęli regularne próby. W kwietniu 2003 roku zagrali pierwszy koncert w londyńskim Fountain Live Music Venue; pózniej grali w wielu uznanych angielskich klubach, takich jak Cargo, Scala, Astoria, Hammersmith Palais. Ich utwór „Unnoticed Thought" znalazł się na składance Top 20 UK Unsigned wydanej przez wytwórnię Chromium Records, trafili także na składankę „UV Magazine".

Częste próby, zaangażowanie oraz poszukiwania muzyczne zaowocowały nagraniem nowego materiału, którego atmosferę i rodzaj wrażliwości muzycznej opisywano jako wypadkową Black Rebel Motorcycle Club, Placebo i Interpolu. W 2005 roku ukazał się drugi album grupy, zatytułowany „the poise rite", który otrzymał bardzo przychylne recenzje od angielskich krytyków. Dwa utwory z płyty doszły do ścisłej czołówki na Unsigned Charts (2. i 4. miejsce). Kolejne dwa, w tym „Underground", do którego zespół nakręcił teledysk w Londynie, zostały wybrane na składankę do miesięcznika „Sound on Sound". Na stronie www.myspace.com/poiserite utwory z płyty w ciągu kilku miesięcy ściągnięto ponad 30 tysięcy razy.

W czerwcu 2007 roku nakładem EMI Music Poland ukazała się najnowsza płyta zespołu, zatytułowana „Passagalia". Jak napisała „Gazeta Wyborcza": O ile na wcześniejszych krążkach z powodzeniem zmiksowali nadwiślańską i brytyjską koncepcję gitarowego grania, o tyle „Passagalia" uderza mrocznym, wręcz posępnym indie rockiem.

Ostatnio zespół wziął udział w słynnym angielskim Glastonbury Festival, a w Polsce wystąpił na Festiwalu Malta i Open'er Festival. Koncert w TR jest częścią polskiej trasy promującej nowy album, wcześniej zespół odwiedzi Niemcy i Czechy, później pojedzie na Łotwę.

bilety 25 zł, 20 zł