info

Antoni Gralak to jeden z najciekawszych artystów naszej sceny, co potwierdzają muzyczne projekty,
w których bierze udział: od Free Cooperation, Young Power, Woo Boo Doo, Tie Break, Graal po międzynarodową formację Universal Supersession. Sławę zdobył jako współtwórca potęgi jazz-rockowej formacji Tie Break, która zaliczana jest do wąskiego grona kultowych polskich grup muzycznych.
Pomimo sukcesu Tie Breaku Gralak, będąc jednym z najbardziej niepokornych rodzimych jazzmanów, zdecydował się na karierę solowa. Jego płyty, szczególnie "Graal", zaliczane są do najbardziej interesujących kreacji w stylu, który w dużym uproszczeniu można określić jako free jazz.
Jako gość specjalny bierze udział w wielu nagraniach komercyjnych i niezależnych artystów.
Projekt o nazwie YeShe jest próbą przeniesienia drum'n'bassowej estetyki, kojarzonej dotychczas głównie z kulturą klubową, na bardziej tradycyjny sposób serwowania muzyki.

Skład grupy stanowią utytułowani muzycy i producenci płyt: Antoni Gralak, saksofonista i kompozytor Mateusz Pospieszalski (m.in. VooVoo ), gitarzysta Piotr Pawlak (m.in. Kury i ſoskot), oraz perkusiści Steffen Meder (Universal Supersession) i Andrzej Rajski ( Automatik, Kinior Sky Orchestra, Novika)
Ci, którzy pojawią się na koncercie, mogą oczekiwać nie tylko muzyki. Koncerty YeShe są widowiskiem, w którym artyści i publiczność stanowią część scenografii, a dotykalne, plastyczne brzmienia instrumentów dopełnia fantastyczny multimedialny pokaz. Oświetlenie i specjalnie zabudowana scena pełna będzie ruchomych obrazków generowanych z DVD i komputera przygotowanych przez grupę artystyczną jasnachmura.