info

przekład Maciej Ganczar

opieka reżyserska Ewelina Marciniak.

obsada: Julia Wyszyńska, Katarzyna Zawadzka, Sebastian Pawlak, Wojtek Trela

Najnowsza sztuka Ann-Christin Focke Zarys historii miłosnej (Versuch einer Liebesgeschichte, 2007) opowiada o wielkim uczuciu i jeszcze większej próbie, na jaką jest ono wystawione. Ukazuje walkę bohaterów o prawdę, ale też ich moralne dylematy w sytuacji ekstremalnej. Czworo przyjaciół wspina się na siedmiotysięcznik w Nepalu. Wydaje się, że żyją pełnią życia; świeci cudowne słońce, robią wspólne zdjęcie na pamiątkę. Wszystko zdaje się być idylliczne do chwili, gdy nadciąga burza. Nagle Sarah znika, Tom dostaje lęku wysokości. Jaskinia, w której udaje im się schronić, nie jest wybawieniem z opresji, staje się natomiast miejscem prowokującym do pytań egzystencjalnych. Jak poradzą sobie z brakiem jedzenia? Co zrobić z przyjacielem, który nie może być przetransportowany? Która decyzja jest słuszna, a która okaże się błędem? Kiedy później, w szpitalu, Tom próbuje dociecprawdy, co naprawdę zaszło w jaskini, okazuje się, że wcale nie jest to proste. Pojawia się również pytanie, czy to w ogóle możliwe – ustalić jedną „prawdziwą” wersję wydarzeń.

Ann-Christin Focke – absolwentka Bawarskiej Akademii Teatralnej w Monachium i studiów politologicznych we Frankfurcie nad Menem. Już w czasie studiów rozpoczęła współpracę z Münchner Kammerspiele w charakterze dramaturga i asystentki reżysera. W 2004 roku debiutuje dramatem Bis zum Horizont.

Próbie czytanej towarzyszy promocja antologii Współczesne sztuki młodych autorów niemieckich wydanej przez Agencję Dramatu i Teatru (ADiT).

Czytanie organizowane wspólnie z Agencją Dramatu i Teatru.

duża scena TR l wstęp wolny